• Baria 3
 • Blog
 • Rajd rowerowy Lekkie Życie w Krainie Niezwykłości
Rajd rowerowy Lekkie Życie w Krainie Niezwykłości - blog baria3

Rajd rowerowy Lekkie Życie w Krainie Niezwykłości

Otyłość osiągnęła w Europie rozmiar epidemii, prawie 60% społeczeństwa na naszym kontynencie zmaga się z nadmiarem masy ciała. Jak temu zaradzić?

 

Otyłość dotyka ponad połowę osób w Europie, 1 na 3 dzieci ma nadmierną masę ciała, a otyłe dziecko to w przyszłości otyły dorosły. Dlatego w związku ze zbliżającym się Europejskim Dniem Walki z Otyłością (22 maja) przypominamy o konsekwencjach choroby otyłościowej, a także zapraszamy Was do wspólnej zmiany życia na lekkie.

 

Chirurgia bariatryczna

 

Ominięcie żołądka (gastric bypass), rękawowa resekcja żołądka (sleeve gastrectomy) i inne rodzaje zabiegów - znane pod wspólną nazwą chirurgii bariatrycznej - obejmują wprowadzanie zmian w układzie pokarmowym, aby pomóc trwale zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Chirurgię bariatryczną wykonuje się, gdy zachowawcze metody leczenia otyłości (dieta, ćwiczenia) nie przyniosły rezultatu lub kiedy w konsekwencji nadmiaru masy ciała masz poważne problemy zdrowotne. Niektóre procedury ograniczają ilość jedzenia, którą możesz zjeść. Inne procedury działają poprzez zmniejszenie zdolności organizmu do wchłaniania składników odżywczych. Niektóre procedury robią jedno i drugie.

Chirurgia bariatryczna przynosi wiele korzyści, musisz jednak wprowadzić trwałe, zdrowe zmiany w swojej diecie i regularnie ćwiczyć, aby osiągnąć sukces chirurgicznego leczenia otyłości.

 

Rowerami nad Stawami Milickimi

 

Zapraszamy Was na rowerową przygodę do Krainy Niezwykłości. Wspólnie będziemy poznawać niezwykłą przyrodę i historię Stawów Milickich oraz Doliny Baryczy. Celem naszego rajdu rowerowego - Lekkie Życie w Krainie Niezwykłości - jest promocja ekologicznego i lekkiego stylu życia. To doskonała okazją do połączenia aktywności fizycznej z poznawaniem jednego z najpiękniejszych zakątków Dolnego Śląska. 

Trasa, którą dla Was przygotowaliśmy jest płaska i łatwa do pokonania, rajd rowerowy ma charakter rekreacyjno-edukacyjny.  Gotowi na fRAJDę na dwóch kółkach?

 

Trasa rajdu

 

Przed Wami około 30 km pedałowania i 5 postojów edukacyjno-regeneracyjnych w bajecznych miejscach kompleksów stawowych Ruda Sułowska i Radziądz:

 1. Stawy Niezgoda | Czatownia - kilka słów o historii Stawów Milickich
 2. Staw Stary | Wieża obserwacyjna - obserwacja ptaków żyjących na stawach
 3. Staw Rudy | Platforma obserwacyjna - opowieść o lasach Doliny Baryczy
 4. Jaz Niezgoda - system jazów i tam łączących stawy
 5. Stawy Południowe - hodowla ryb słodkowodnych

 

Zapisy i szczegóły rajdu

 

ZAPISY I WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE
http://www.cet.stawymilickie.pl/pl,rajd,rowerowy,678.html


INFORMACJE PODSTAWOWE:
TERMIN: 20 maja 2023 r. (sobota)
START: godzina 10.00
Pakiety startowe odbierzecie w Biurze Rajdu od 8.00 do 9.30 w dniu startu
MIEJSCE: CET NATURUM, Ruda Sułowska 20, 56-300 Milicz


ZGŁOSZENIA: zadzwoń pod nr: “Tel: 71/75 90 888" lub napisz:  rezerwacje@stawymilickie.pl do dnia 17 maja 2023 roku na hasło Kraina Niezwykłości


OPŁATA STARTOWA: Dorosły – 25 zł | Dzieci i młodzież do 18 r.ż. – bezpłatnie

UWAGA! Obowiązuje limit uczestników do 250 osób. Decyduje kolejność wpłat, zgłoszenie bez dokonania opłaty nie zostanie uwzględnione.

PAKIET STARTOWY | ŚWIADCZENIA DLA UCZESTNIKÓW

 • koszulka startowa,
 • gadżety od sponsorów,
 • posiłek regeneracyjny,
 • zabezpieczenie medyczne i ratownicze,
 • ubezpieczenie NWW

SZCZEGÓŁY:
Zabierz ze sobą dowód opłaty startowej i dowód osobisty do okazania. Nie przyjmujemy zgłoszeń i opłat w Biurze Rajdu w dniu startu.

 

Katarzyna Walas

Dietetyczka Baria3

Dietetyczka bariatryczna, specjalistka leczenia żywieniowego, psychodietetyczka. Ukończyła Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Autorka wpisów na blogu Baria3.pl

Kontakt

Umów się na wizytę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach kontaktowych (pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się TUTAJ)

* - pola wymagane

Wrocław

Kalkulator bmi

czym jest BMI?

Kalkulator BMI (ang. Body Mass Index), to szybka i wygodna metoda do obliczenia własnego wskaźnika masy ciała. Wskaźnik ten jest wykorzystywany do określenia stopnia zaawansowania otyłości, a także do oceny ryzyka rozwoju chorób związanych z nadmierną masą ciała. Im wyższy stopień otyłości, tym ryzyko powikłań otyłości jest niestety większe.

Twój BMI

Płeć
Twój BMI: 420
III stopień otyłości
Powtórz

Zakresy wartości BMI:

 • poniżej 18,5
  niedowaga
 • 18,5 - 24,9
  prawidłowa masa ciała
 • 25 - 29,9
  nadwaga
 • 30 - 34,9
  otyłość I stopnia
 • 35 - 39,9
  otyłość II stopnia
 • 40 powyżej
  otyłość III stopnia
Michał Krefft - ZnanyLekarz.pl
Rafał Mulek - ZnanyLekarz.pl

Imię

Nazwisko

Specjalizacja

Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy Uniwersytet SWPS w Warszawie

O sobie

Kontakt