Operacje rewizyjne – to bardzo szerokie pojęcie, ponieważ operacją rewizyjną będzie zarówno zamiana rękawowej resekcji żołądka na gastric bypass, czy mini gastric bypass, usunięcie założonej wcześniej opaski żołądkowej z wykonaniem kolejnej procedury bariatrycznej, plastyka przepukliny okolicy rozworu przełykowego przepony, pominiętej przy pierwotnej operacji i wiele, wiele innych sytuacji.

Wybór kolejnej metody operacyjnej zależy przede wszystkim od tego, jaką metodą operowany był pacjent przed laty i z powodu jakiego problemu zgłasza się do nas obecnie.

Wspólnym mianownikiem dla operacji rewizyjnych jest bez wątpienia zdecydowanie wyższy stopień trudności zabiegu operacyjnego. Z tego powodu operacje te mogę być wykonywane jedynie przez doświadczony zespół operacyjny.

Operacja rewizyjna - grafika przed i po zabiegu zmniejszania żołądka

Ścieżka zabiegowa

1 / 1

Konsultacja bariatryczna z chirurgiem

Jeżeli myślisz o chirurgicznym leczeniu otyłości, umów się na wizytę u naszego chirurga. Na pierwszej wizycie lekarz oceni stopień otyłości, zbierze wywiad dotyczący chorób towarzyszących oraz powikłań otyłości.

Otrzymasz informację dotyczącą możliwych metod leczenia oraz będziesz wstępnie zakwalifikowany do wybranej operacji. Otrzymasz również plan diagnostyki przygotowującej Cię do operacji.

Chcemy zebrać jak najwięcej informacji o Twoim zdrowiu, aby dalsze leczenie było możliwie bezpieczne i jak najbardziej spersonalizowane. Ustalamy termin diagnostyki oraz planowaną datę operacji.

Diagnostyka i przygotowanie

Oferujemy naszym pacjentom pełny pakiet diagnostyczny zawierający w sobie niezbędne badania oraz konsultacje specjalistyczne niezbędne do wykonania operacji. Typowy schemat diagnostyki:

 • konsultacja dietetyczna,
 • konsultacja psychologiczna
 • konsultacja kardiologiczna (z badaniem echokardiograficznym)
 • konsultacja pulmonologiczna (z badaniem spirometrycznym)
 • konsultacja endokrynologiczna
 • konsultacja gastroenterologa z badaniem gastroskopowym wykonywanym w znieczuleniu ogólnym
 • USG jamy brzusznej
 • RTG klatki piersiowej
 • kompletny panel badań biochemicznych krwi

Całość diagnostyki koordynuje doświadczony specjalista chorób wewnętrznych wraz z Twoim chirurgiem prowadzącym.

Już na etapie diagnostyki do operacji rozpoczynamy leczenie. Dietetyk ustala plan żywieniowy, pozwalający przygotować się do dużej zmiany po operacji oraz uzyskać wstępną utratę masy ciała wraz ze zmniejszeniem poziomu stłuszczenia wątroby. Przeprowadza również edukację żywieniową obejmującą zasady prawidłowego odżywiania przed i po operacji. W tym samy czasie konsultujący Cię psycholog wyposaży Cię w psychologiczne narzędzia pozwalające poradzić sobie z czekającą Cię transformacją.

Okres przedoperacyjny (ok. 30 dni)

Realizujesz plan żywieniowy. Lekarz prowadzący, dietetyk i psycholog są z Tobą w stałym kontakcie, służąc Ci wsparciem i radą.

Hospitalizacja i operacja

Po okresie kilku tygodni od zakończonej diagnostyki zostaniesz przyjęty do Oddziału Chirurgicznego. Standardowo pobyt w naszym szpitalu trwa 4 dni:

 • Dzień 1. Przyjęcie do szpitala, sporządzenie niezbędnej dokumentacji. Wykonanie najświeższych badań biochemicznych. Omówienie i podpisanie zgody na operację z chirurgiem. Konsultacja anestezjologa.
 • Dzień 2. Operacja, w zależności od planu operacyjnego odbywa się w godzinach od 8:30 do 15:00. Po operacji pacjent przebywa resztę dnia oraz noc na sali pooperacyjnej pod wykwalifikowanego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego. Już w dniu operacji zaczniesz popijać niewielkie ilości wody.
 • Dzień 3. Początek rekonwalescencji. Na podstawie oceny chirurgicznej i badań biochemicznych ocenimy Twój stan zdrowia i postęp rekonwalescencji. Kolejna konsultacja dietetyczna w trakcie której otrzymasz zalecenia dotyczące okresu pooperacyjnego (4 -6 tygodni).
 • Dzień 4. Ponownie na podstawie oceny chirurgicznej i badań biochemicznych ocenimy Twój stan zdrowia i postęp rekonwalescencji. Włączenie diety doustnej. Wypis.

Follow-up

Po zakończonym leczeniu chirurgicznym pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi pacjentami za pośrednictwem telefonu lub poczty e-mail. Dodatkowo spotkamy się na wizytach kontrolnych:

 • Pierwsza wizyta po miesiącu od operacji: ocena rekonwalescencji, wstępna ocena utraty masy ciała. Przegląd kontrolnych badań laboratoryjnych m.in. ocena poziomu witamin, morfologii krwi i innych badań biochemicznych.
 • Również po miesiącu (najczęściej łącznie z konsultacją chirurga) odbywa się kontrolna konsultacja dietetyczna.
 • W pierwszym roku będziemy spotykać się co ok. 3 miesiące. W trakcie wizyt kontrolnych będziemy monitorować Twój stan zdrowia oraz zadbamy o to, by Twój powrót do zdrowia był bezpieczny.
Twoje kroki

Operacje rewizyjne Wrocław - Baria3

Operacje rewizyjne - zastosowanie

Jeśli jesteś pacjentem bariatrycznym, a sprawy związane z leczeniem otyłości wymykają się spod kontroli, bez wątpienia powinieneś pozwolić na zdiagnozowanie swojego problemu.
Bez względu na to czy problem dotyczy ponownego przyrostu masy ciała, czy innych dolegliwości związanych z przewodem pokarmowym, jest duża szansa, że będziemy mogli Ci pomóc ponownie odzyskać kontrolę nad zdrowiem właśnie dzięki chirurgii rewizyjnej.

Operacje rewizyjne - dla kogo?

Wymagania

Operacje rewizyjne - wskazania do operacji

Przypadek każdego pacjenta jest zawsze oceniany indywidualnie. Przede wszystkim staramy się najpierw odpowiedzieć na pytanie, czy problem pacjenta może zastać rozwiązany w sposób inny niż chirurgiczny. Jeśli nie jest to możliwe, wtedy plan leczenia rewizyjnego ustalany jest z jak największą starannością, aby uzyskać jak najlepszy efekt terapeutyczny po zastosowanym leczeniu operacyjnym. Do najczęstszych problemów, z którymi zgłaszają się do nas pacjenci bariatryczni, należą:

Stopniowy przyrost masy ciała.

Refluks żołądkowo-przełykowy (często odczuwany jako zgaga – palenie w przełyku).

Źle kontrolowana cukrzyca typu 2.

Dolegliwości bólowe w obrębie jamy brzusznej.

Operacje rewizyjne - przeciwskazania do operacji

Aktywny nikotynizm, jest zdecydowanie czynnikiem niekorzystnym dla każdej operacji bariatrycznej, jednak zdecydowanie palacze ryzykują najwięcej w przypadku wykonania operacji bypassu i mini bypassu żołądka, ponieważ często w odległym czasie u osób palących może dojść do powstania owrzodzenia w obrębie zespolenia żołądkowo-jelitowego.

Czasowym przeciwwskazaniem do wykonania każdej operacji bariatrycznej jest aktywna choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków oraz choroba psychiczna poza okresem remisji.

Ciąża jest również okresem, w trakcie którego bardziej martwimy się o prawidłowy rozwój płodu, niż o rosnącą masę ciała.

W naszym rozumieniu problemu leczenia otyłości do operacji nie są gotowi również Ci pacjenci, którzy ignorują zalecenia dietetyka i psychologa, uważając je za nieistotne.

Zacznij swoją drogę

Będziemy cię wspierać od startu aż po metę,zrób ten pierwszy krok.

Historia pacjenta

Opinia pacjenta

Jestem po operacji rewizyjnej

Mam na imię Paweł. Otyłość to choroba, która jest z Tobą bez względu na to, czy jesteś po operacji bariatrycznej, czy dopiero przed. Czai się i tylko czeka na moment Twojego potknięcia. Skrada się zawsze niepostrzeżenie, aby zaprzepaścić wszystko, co osiągnąłeś dotychczasową ciężką pracą. Czasami walkę trzeba podjąć na nowo. Dzięki zespołowi Baria3 wierzę, że było to ostateczne starcie. Dziękuję.

Operacje rewizyjne - cena i oferta

Cennik

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h i ustali szczegóły oraz termin konsultacji.

Bierzemy odpowiedzialność za naszych pacjentów: w okresie pooperacyjnym, w razie konieczności ponownego przyjęcia pacjenta do szpitala, w tym również konieczności leczenia operacyjnego nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

 • Konsultacja

  300 zł
  kwalifikacja do zabiegu
 • Diagnostyka

  3 950 zł
  z opieką dietetyka, psychologa i chirurga
 • Operacja bariatryczna rewizyjna

  25 900 zł
  z pobytem szpitalnym
 • Pakiet: diagnostyka + operacja bariatryczna rewizyjna

  29 150 zł
  kompleksowe badania, opieka dietetyka, psychologa i chirurga, operacja z pobytem szpitalnym

Kontakt

Umów się na wizytę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach kontaktowych (pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się TUTAJ)

* - pola wymagane

Wrocław

Kalkulator bmi

czym jest BMI?

Kalkulator BMI (ang. Body Mass Index), to szybka i wygodna metoda do obliczenia własnego wskaźnika masy ciała. Wskaźnik ten jest wykorzystywany do określenia stopnia zaawansowania otyłości, a także do oceny ryzyka rozwoju chorób związanych z nadmierną masą ciała. Im wyższy stopień otyłości, tym ryzyko powikłań otyłości jest niestety większe.

Twój BMI

Płeć
Twój BMI: 420
III stopień otyłości
Powtórz

Zakresy wartości BMI:

 • poniżej 18,5
  niedowaga
 • 18,5 - 24,9
  prawidłowa masa ciała
 • 25 - 29,9
  nadwaga
 • 30 - 34,9
  otyłość I stopnia
 • 35 - 39,9
  otyłość II stopnia
 • 40 powyżej
  otyłość III stopnia
Michał Krefft - ZnanyLekarz.pl
Rafał Mulek - ZnanyLekarz.pl

Imię

Nazwisko

Specjalizacja

Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy Uniwersytet SWPS w Warszawie

O sobie

Kontakt