Dietetyczka Baria3
Dietetyczka bariatryczna, specjalistka leczenia żywieniowego, psychodietetyczka. Ukończyła Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Autorka wpisów na blogu Baria3.pl
Pomocne wskazówki, o których należy pamiętać w trakcie rekonwalescencji i nie tylko:
Ważnym elementem po wprowadzeniu stałych pokarmów będzie monitorowanie wartości odżywczej posiłków. Płyny i rzadkie konsystencje nie będą powodowały uczucia sytości i po zjedzeniu takiego posiłku możesz szybko poczuć głód. Dlatego pamiętaj, aby Twoje posiłki miały różne konsystencje. Unikaj wysokokalorycznych napojów, deserów czy fast foodów. Zamień słodkie napoje na wodę, lekką herbatę. Jeśli nie smakuje Ci woda, dodaj do niej smak – ogórek, kiwi, imbir.
Dokładnie żuj przed połknięciem każdy kęs. Czynność ta pomoże Ci uniknąć uczucia zatkania czy połknięcia zbyt dużego kawałka produktu. Poza tym żucie wpływa na szybsze uczucie sytości, dzięki temu wcześniej poczujesz nasycenie.
Regularność spożywania posiłków ma niezwykle istotny wpływ na proces chudnięcia. Komponuj posiłki zgodnie z talerzem bariatrycznym. Monitoruj wielkość spożywanych porcji. Aby zdrowo redukować masę ciała pamiętaj, żeby na Twoim talerzu zawsze znajdowały się chude źródła białka – drób, ryby, nabiał. Nie zapominaj o warzywach, pełnoziarnistych produktach zbożowych, a także o źródłach tłuszczu – orzechach czy nasionach.
Nadmierne kilogramy mogą utrudniać, a nawet uniemożliwić wykonywanie ćwiczeń. Jednak z każdym kilogramem redukcji przekonasz się, że aktywność fizyczna staje się łatwiejsza, bardziej satysfakcjonująca i znacznie bardziej przyjemna.
Twoim nowym celem będzie ćwiczenie przez co najmniej 30 minut dziennie od trzech do pięciu razy w tygodniu. Jeśli właśnie zaczynasz ćwiczyć po raz pierwszy od miesięcy, a nawet lat, możesz zacząć od prostych czynności, dodając więcej aktywności fizycznej do codziennej rutyny, na przykład zaparkuj samochód dalej od sklepu, wysiądź z tramwaju przystanek wcześniej czy częściej sprzątaj dom. Z czasem będziesz w stanie włączyć więcej ćwiczeń, takich jak aerobik, jogging, pływanie lub jazda na rowerze.
Dietetyczka bariatryczna, specjalistka leczenia żywieniowego, psychodietetyczka. Ukończyła Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Autorka wpisów na blogu Baria3.pl
share
Podziel się
Kontakt
Umów się na wizytę
Wrocław
Kalkulator bmi
czym jest BMI?
Zakresy wartości BMI:
Specjalizacja
Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy Uniwersytet SWPS w Warszawie
O sobie