• Baria 3
 • Blog
 • 5 zaskakujących korzyści operacji bariatrycznej
5 zaskakujących korzyści operacji bariatrycznej

5 zaskakujących korzyści operacji bariatrycznej

Kiedy myślisz o utracie masy ciała, pierwsze, co przychodzi Ci do głowy, to zwykle twój wygląd. Możesz sobie wyobrazić, że wyglądasz lepiej w swoich ubraniach, wzrasta twoje poczucie pewności siebie lub twoje ciało jest dla ciebie bardziej atrakcyjne. Chociaż wszystkie te rzeczy są zdecydowanie prawdziwe, istnieje wiele innych obszarów, w jakich zmienia się twoje życie po redukcji masy ciała. Poznaj niektóre z najbardziej zaskakujących i ekscytujących zmian, które zachodzą, gdy zrzucisz te dodatkowe kilogramy!

 

Łatwiej wsiadać i wysiadać z samochodu

 

Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważysz po utracie wagi, jest to, że łatwiej jest wsiąść i wysiąść z samochodu. To może nie wydawać się priorytetową sprawą, ale jeśli zmagasz się ze swoją wagą przez długi czas, wiesz, jak frustrujące może być próbowanie wciśnięcia się w ciasną przestrzeń.

 

Masz więcej energii

 

Kiedy tracisz na wadze, twoje ciało staje się bardziej wydajne w zużyciu energii, co oznacza, że będziesz miał więcej energii przez cały dzień. Po zrzuceniu pierwszych kilogramów może się okazać, że chcesz chodzić na dłuższe spacery a nawet rozważasz bieganie, gdzie wcześniej ledwo mogłeś zebrać energię, aby wyjść z psem.

 

Twoja samoocena wzrasta

 

Osoby zmagające się z otyłością doświadczają stygmatyzacji ze względu na ich wygląd. Wykluczenie ze względu na otyłość z zajęć indywidualnych czy grupowych prowadzić może do rozwoju depresji. Izolacja społeczna może również przyczyniać się do niskiej samooceny. Utrata masy ciała po operacji bariatrycznej może pomóc poprawić zdrowie emocjonalne, wzmocnić poczucie własnej wartości i pewność siebie.

 

Lepiej śpisz

 

Jeśli zmagasz się z bezsennością lub innymi problemami ze snem, np. cierpisz na bezdech senny, utrata wagi z pewnością będzie miała wpływ na poprawę jakości twojego snu. Noszenie dodatkowego ciężaru może także utrudniać Ci znalezienie komfortowej pozycji do spania. Redukcja nadmiernych kilogramów ułatwi ułożenie się wygodnie w łóżku i szybsze zasypianie.

 

Ryzyko chorób maleje

 

Utrata masy ciała ma również duże korzyści zdrowotne. Poza tym, że z każdym dniem czujesz się lepiej, wzrasta twoja mobilność i poczucie własnej wartości to także zmniejsza się ryzyko rozwoju wielu chorób. Noszenie dodatkowych kilogramów naraża Cię na większe ryzyko rozwoju chorób, takich jak choroby układu sercowo-naczyniowego, udar mózgu i cukrzyca. Utrata wagi pomoże zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych i innych problemów zdrowotnych.

 

Nie zwlekaj, rozpocznij swoją drogę do lekkiego życia i poznaj korzyści naszego programu. Zadzwoń +48 886 766 748 lub napisz do nas KONTAKT@BARIA3.PL Koordynatorka zespołu Baria3 umówi Cię na konsultację z chirurgiem bariatrą.

 

Katarzyna Walas

Dietetyczka Baria3

Dietetyczka bariatryczna, specjalistka leczenia żywieniowego, psychodietetyczka. Ukończyła Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Autorka wpisów na blogu Baria3.pl

Kontakt

Umów się na wizytę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach kontaktowych (pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się TUTAJ)

* - pola wymagane

Wrocław

Kalkulator bmi

czym jest BMI?

Kalkulator BMI (ang. Body Mass Index), to szybka i wygodna metoda do obliczenia własnego wskaźnika masy ciała. Wskaźnik ten jest wykorzystywany do określenia stopnia zaawansowania otyłości, a także do oceny ryzyka rozwoju chorób związanych z nadmierną masą ciała. Im wyższy stopień otyłości, tym ryzyko powikłań otyłości jest niestety większe.

Twój BMI

Płeć
Twój BMI: 420
III stopień otyłości
Powtórz

Zakresy wartości BMI:

 • poniżej 18,5
  niedowaga
 • 18,5 - 24,9
  prawidłowa masa ciała
 • 25 - 29,9
  nadwaga
 • 30 - 34,9
  otyłość I stopnia
 • 35 - 39,9
  otyłość II stopnia
 • 40 powyżej
  otyłość III stopnia
Michał Krefft - ZnanyLekarz.pl
Rafał Mulek - ZnanyLekarz.pl

Imię

Nazwisko

Specjalizacja

Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy Uniwersytet SWPS w Warszawie

O sobie

Kontakt